Wielkanoc 2017 - Stoły wielkanocne w Broniewku

Wielkanoc 2017 - Stoły wielkanocne w Broniewku

 

Podobnie jak w latach ubiegłych, w okresie przedświątecznym, odbył się pokaz stołów wielkanocnych. Impreza odbyła się w świetlicy wiejskiej w Broniewku, gromadząc wiele pań z kół gospodyń wiejskich, władze samorządowe, duszpasterzy oraz sołtysów i radnych z terenu Gminy Radziejów, którzy mogli podziwiać bogato zastawione stoły wielkanocne oraz oryginalne ozdoby.
 

Pokaz został zorganizowany została przez Koło Gospodyń Wiejskich w Broniewku.

 

W pokazie uczestniczyły Panie z dwunastu Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Radziejów, tj. KGW Bieganowo, KGW Biskupice, KGW Opatowice, KGW Stary Radziejów, KGW Kwilno-Kłonówek, KGW Czołowo, KGW Skibin, KGW Piołunowo, KGW Płowce, KGW Zagorzyce, KGW Szostka i KGW Broniewek-Płowki, sołtysi i radni z terenu Gminy Radziejów. Na stołach zagościło wiele tradycyjnych wielkanocnych potraw, a zwiedzający mogli skosztować pysznych dań.

 

Atmosfera podczas imprezy była fantastyczna. Wystawczynie z KGW Broniewek były niezwykle otwarte, chętnie dyskutowały o przepisach oraz sposobie przygotowania poszczególnych potraw zaprezentowanych na pokazie.

 

Imprezę uświetnili również przedstawiciele władz gminnych: dr Marek Szuszman –Wójt Gminy Radziejów oraz Urszula Rosół – Dyrektor GOK w Czołowie.