Narodowy Powszechny Spis Ludności i Mieszkań - 2021

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 - trwa do 30 września 2021.

Od 1 kwietnia br. Główny Urząd Statystyczny prowadzi Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Dane zebrane podczas spisów służą do opracowywania strategii i programów rozwojowych dla kraju, regionów i gmin. 

Co musisz wiedzieć?

 • Udział w spisie jest obowiązkowy, a wszystkie zebrane dane są objęte tajemnicą statystyczną. Podstawą prawną przeprowadzenia badania jest ustawa o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. Odmowa udziału może skutkować nałożeniem kary grzywny.
   
 • Obowiązkową metodą udziału jest samospis internetowy – na stronie internetowej spis.gov.pl należy zalogować się do aplikacji i wypełnić formularz spisowy.
   
 • Osoby, które nie mają dostępu do Internetu, mogą się spisać dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99.
   
 • Z osobami, którzy nie spiszą się samodzielnie, od 4 maja będą kontaktować się telefonicznie rachmistrzowie spisowi. Dla bezpieczeństwa, można zweryfikować tożsamość rachmistrza dzwoniąc na infolinie spisowa pod numer telefonu 22 279 99 99 lub sprawdzając samodzielnie w aplikacji "Sprawdź rachmistrza" dostępnej na stronie stronie spis.gov.pl.
  UWAGA!  Ze względu na panującą pandemię koronawirusa, decyzją Generalnego Komisarza Spisowego rachmistrzowie nie będą realizować wywiadów bezpośrednich (nie będą odwiedzać respondentów w domach) aż do odwołania. Osoby, które pukają do drzwi i podają się za rachmistrzów są oszustami. Prosimy zgłaszać takie przypadki na policję

Bieżące informacje na temat Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 są zamieszczane na stronie internetowej spis.gov.pl