Szczepienia - COVID-19 - transport

Szanowni Państwo! Uprzejmie informujemy, że w dniach 15-21 stycznia Seniorzy, którzy ukończyli 80 lat (roczniki do 1941 r. włącznie) mogą rejestrować się na szczepienia przeciwko COVID-19. Od 22 stycznia będą mogli rejestrować się Seniorzy, którzy ukończyli 70 lat (roczniki od 1942 do 1951). Osoby niepełnosprawne i samotni Seniorzy będą mogli skorzystać z bezpłatnego transportu do Punktów Szczepień zorganizowanego przez Gminę.

 

 

 

 

Rejestracja na bezpłatne szczepienie jest możliwa poprzez:  

  • dedykowaną infolinię pod numerem: 989,
  • lekarza POZ (lekarza rodzinnego),
  • Internetowe Konto Pacjenta.

 

 

 

Transport pacjentów na szczepienia przeciw COVID-19

Osoby mające trudności z dotarciem do punktu szczepień, które:

  • posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami;
  • mają trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze, niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień)

będą mogły skorzystać z transportu zorganizowanego przez Gminę RADZIEJÓW.

 

 

 

Infolinia

Osoby chcące skorzystać z transportu organizowanego przez Gminę RADZIEJÓW mogą się zgłaszać od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.00-15.00 za pośrednictwem infolinii 607 864 175.

 

Zwracamy się z prośbą, aby każdy Senior, który spełnia ww. kryteria oraz potrzebuje transportu do Punktu Szczepień zadzwonił na infolinię najpóźniej 3 dni przed planowanym szczepieniem.

 

Więcej informacji na temat szczepień przeciw COVID-19 znajduje się na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie oraz pod numerem 989 to numer bezpłatnej, całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19.