100- lat OSP Szostka

100-lat OSP Szostka

 

W dniu 7 maja 2017 r. jednostka OSP Szostka obchodziła piękny jubileusz - 100-lecie istnienia. Uroczystość połączono z Gminnym Dniem Strażaka.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w intencji strażaków ochotników w kościele parafialnym w Broniewie. A część oficjalna odbyła się na boisku sportowym przy remizie OSP w Szostce.

Jubileusz OSP Szostka zgromadził strażaków z całej Gminy Radziejów, tj. z OSP Płowce, OSP Broniewo i OSP Stary Radziejów wraz z pocztami sztandarowymi. Nie zabrakło również strażaków z jednostek zaprzyjaźnionych z gmin sąsiednich.

Uroczystość otworzył Prezes OSP Szostka - dh Jerzy Gapski, witając wszystkich strażaków, a także zaproszonych gości.

Druh Jerzy Gapski przybliżył wszystkim rys historyczny jednostki OSP Szostka, jak również obecną sytuację w jednostce.

Najważnieszym momentem w uroczystości było odznaczenie jednostki OSP Szostka "Złotym Znakiem Związku" najwyższym odznaczeniem strażackim, jako podziękowanie za długoletnią pracę w ochronie przeciwpożarowej społeczeństwa.

W trakcie uroczystości dokonano również odsłonięcia i poświęcenia pamiątkowej tablicy ufundowanej przez brać strażacką Szostki w hołdzie wszystkim strażakom, założycielom i kontynuatorom działalności ochotnictwa strażackiego. Poświęcenia tablicy dokonał proboszcz Parafii pw. św. Wojciecha w Broniewie ks. Zbigniew Raj.

Druhowie z OSP Szostka otrzymali równiez liczne podziękowania i gratulacje od zaproszonych gości, jak również jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu Gminy Radziejów.