Stoły wielkanocne w Opatowicach

        Kulinarna mozaika potraw i wielkanocnych dekoracji, a wszystko to za sprawą Koła Gospodyń Wiejskich w Opatowicach.

         Impreza zorganizowana w czwartek 18 marca 2015 r. przez Koło Gospodyń Wiejskich w Opatowicach była doskonałą okazją do poznania bogactwa i różnorodności smaków wielkanocnych na Kujawach.

          Pani Renata Rutkowska - Przewodnicząca KGW Opatowice powitała uroczyśnie otworzyła spotkanie, witając wszystkich zaproszonych gości, a wśród nich dra Marka Szuszmana - Wójta Gminy Radziejow, Andrzeja Pawlaka - Przewodniczącego Rady Gminy oraz Urszulę Rosół - Dyrektora GOK w Czołowie, a także wszystie Panie z 12 kół gospodyń wiejskich działających na terenie Gminy Radziejów, obecnych na spotkaniu.  

          Wójt Gminy Radziejów również uroczyście powitał wszystkie Panie z 12 kół gospodyń wiejskich, które przybyły na to wielkanocne spotkanie oraz gości zaproszonych. Podziękował za zaproszenie, wskazując, iż dzięki takim inicjatywom promujemy Gminę Radziejów, jako region bogatej tradycji kujawskiej. Wójt Gminy podkreślił również w swym wystąpieniu jak ważne jest pielęgnowanie tradycji, tych najważniejszych dla chrześcijaństwa świąt i złożył wszystkim zebranym życzenia świąteczne.

         Po wystąpieniach zaproszonych gości Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Opatowicach rozdały wszystkim obecnym na spotkaniu wielkanocnym pamiątkowe świąteczne upominki.

         Podczas tegorocznych "Stołów Wielkanocnych" panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Opatowicach przygotowały wspaniałe tradycyjne potrawy wielkanocne. Na barwnie udekorowanych stołach nie mogło zabraknąć żuru z białą kiełbasą, różnego rodzaju rolad, pasztetów, sałatek, jaj faszerowanych i nadziewanych, jaj grzybków, swojskich wędlin i pieczeni. Nie zabrakło również różnego rodzaju ciast świątecznych a dominowały wielkanocne babki i mazurki.