Eliminacje powiatowe OTWP w Opatowicach

Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

 

26 kwietnia br. w świetlicy wiejskiej w Opatowicach odbyły się powiatowe eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

W konkursie udział wzięło 19 uczniów ze szkół z terenu powiatu radziejowskiego. Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych:

  • I grupa – uczniowie szkół podstawowych klas I - IV,
  • II grupa – uczniowie szkół podstawowych klas V - VIII,
  • III grupa – uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Uczniowie wykazywali się wiedzą w zakresie ochrony przeciwpożarowej w dwóch etapach. Pierwszy w formie testu, którego trzy pierwsze osoby z każdej grupy wiekowej zakwalifikowały się do etapu ustnego. Komisja konkursowa po dokonaniu oceny wiedzy uczestników wyłoniła pierwsze miejsca w każdej grupie wiekowej: Grupa I – Patryk Krawczyk – Szkoła Podstawowa w Dębołęce, Grupa II – Szymon Żurański – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Osięcinach, Grupa III – Paweł Lewandowski – Zespół Szkół i Placówek w Radziejowie. Uczniowie ci będą reprezentować powiat podczas eliminacji wojewódzkich, które odbędą się 9 maja 2024 r. w Chełmnie.

Nagrody dla uczestników ufundowały Urzędy Gmin z terenu powiatu radziejowskiego, a także Komenda Powiatowa PSP w Radziejowie. Nagrody wręczone zostały przez Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Radziejowie druha Romana Szczerbiaka, Pełniącą Funkcję Wójta Gminy Radziejów Arletę Brochocką oraz Z-cę dowódcy JRG mł. bryg. Mariusza Marciniaka.  

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie na szczeblu wojewódzkim!