Szanowni Mieszkańcy!
Pragniemy poinformować, że na mocy Porozumienia zawartego w dniu 15.12.2023 r., pomiędzy Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu a Gminą Radziejów - został utworzony Gminny Punkt Konsultacyjno – Informacyjny Programu „Czyste Powietrze”.
Głównym celem działania punku jest prowadzenie kampanii informacyjno – edukacyjnej o programie, a także zachęcanie do aktywnego korzystania z jego możliwości.
W ramach funkcjonowania punktu informacyjno-konsultacyjnego Mieszkańcy mają możliwość uzyskania informacji o programie Czyste Powietrze, otrzymania materiałów informacyjnych i promocyjnych o Programie oraz uzyskania pomocy w przygotowaniu wniosków o dofinansowanie.
Zakres działania Gminnego Punktu Konsultacyjno-Informacyjnego:
– udzielenie informacji o Programie osobom zainteresowanym złożeniem wniosku o dofinansowanie,
– wsparcie w zakresie przygotowania wniosków o dofinansowanie,
– pomoc przy rozliczaniu przyznanego dofinansowania,
Prosimy o wcześniejsze uzgodnienie terminu i godziny wizyty pod numerem telefonu: 54 285 36 86 w celu zapewnienia sprawnej obsługi interesantów.
Punkt Konsultacyjno-Informacyjny czynny jest w dniach: Wtorek: 7.30 - 12.30 | Czwartek: 10.00 - 15.00
Kwestionariusz dotyczący danych niezbędnych do przygotowania wniosku o dofinansowanie w ramach prowadzenia Gminnego Punktu Konsultacyjno - Informacyjnego programu Czyste Powietrze przez Gminę Radziejów do pobrania z załącznika lub do odbioru w Urzędzie Gminy Radziejów - pok. 206.
Przed konsultacją należy zapoznać się z programem „Czyste Powietrze” oraz zabrać ze sobą niezbędne dokumenty oraz dane, tj.:
– podstawę do wyliczenia dochodu (np. PIT 37, PIT 36, inne) odpowiednio dla każdego członka gospodarstwa domowego;
– dane Wnioskodawcy (nr PESEL, adres e-mail, dane właściwego Urzędu Skarbowego);
– nr rachunku bankowego;
– nr ewidencyjny działki;
– nr księgi wieczystej;
– powierzchnię całkowitą budynku już istniejącego oddanego do użytkowania na podstawie zawiadomienia o zakończeniu budowy (rok oddania budynku do użytku);
– powierzchnię ścian zewnętrznych (dotyczy zadań termomodernizacyjnych);
– wyliczony miesięczny dochód na osobę w gospodarstwie domowym (wyliczony według wytycznych zamieszczonych na stronie NFOŚiGW);
– oszacowany koszt całkowity przedsięwzięcia;
– przyjęty okres realizacji przedsięwzięcia;